Інтерв'ю з виконавцем головних ролей в серіалах "Мотель Бейтсів" та "Хороший лікар" Фредді Хаймором

Фредди Хаймор Хороший Лікар Норман Бейтс Шон Мерфи

Телеканал Sony Channel поспілкувався з виконавцем головної ролі в серіалі «Хороший Лікар». Фредді Хаймор поділився своїми враженнями від знімального процесу і життя в Ванкувері, розповів про непрості взаємини з персонажами, яких йому доводилося грати, чому він вчиться у них і де межа між ним, маніяком Норманом з серіалу «Мотель Бейтсів» і доброзичливим, по-справжньому хорошим лікарем Шоном Мерфі.

 Фредді: трохи дощить, але це неймовірно красиве місто ...

 Я як раз збирався тебе про це просити. Ти родом з Англії, але взяв участь у зйомках у Ванкувері не тільки для «Хорошого лікаря», але й для серіалу «Мотель Бейтсів». Так ти …

 Фредді: Ким врешті-решт я себе вважаю?

 Так ти ж почесний ванкуверець! До речі, що ти можеш сказати про саме місто?

 Фредді: Мені подобається Ванкувер. Як ти сказав, я провів багато часу тут ... ну, я продовжую вважати Лондон своїм рідним домом, коли приїжджаю, щоб побачитися з сім'єю, але я люблю Ванкувер і вийшло кумедно, що через 5 років роботи над серіалом «Мотель Бейтсів», я знову повернувся сюди. Чудово, що нам вдалося зберегти частину тієї команди, яка працювала над створенням «Мотелю Бейтсів», адже саме вона допомогла розробити сюжет «Хорошого лікаря». Мені здається, нам вдалося зберегти командний дух. Я працюю з цими людьми протягом багатьох років.

 Чим ти себе займаєш в місті, щоб розважитися?

Фредді: напевно, це хокей. Я все ще називаю це "хокей на льоду", оскільки я з Європи, і у нас є інші назви для цього виду спорту; ми називаємо це просто традиційним хокеєм. Я люблю вболівати за команду «Ванкувер Кенакс». Зазвичай ми знімаємось в дощові пори року, тому можемо дивитися безліч хокейних матчів, що, безумовно, круто.

Що є ключем до успіху у твоїй кар'єрі? Це важка робота чи удача?

Фредді: ну, Ванкувер, я думаю, і є мій ключ до успіху! Мені завжди дуже щастило з чудовими людьми поряд. Коли я був трохи молодший, мені щастило з колегами у серіалах, в яких я знімався. Та й взагалі мені щастило. Той факт, що серіал «Хороший лікар» з'явився практично відразу після «Мотелю Бейтсів», заслуговує на особливу увагу. Це відбулося через три дні, як я закінчив зніматися. Пам'ятаю, що я сів з Девідом Шором і ми почали розробляти ідеї для сюжету «Хорошого лікаря». Таке рішення було трохи божевільним, бо у нас залишалося мало часу, але мені знову неймовірно пощастило: якби «Мотель Бейтсів» закінчився на місяць пізніше, я, ймовірно, не зміг би взяти участь у нових зйомках. Тому, так, звичайно, мені щастить. Я намагаюся використовувати кожну свою можливість по максимуму. Було приємно усвідомлювати, що для всієї команди важлива робота над серіалом, щоб він вийшов настільки особливим, наскільки це можливо, тому наша робота не зупинялася на досягнутому, ми всі розуміли, що нам дуже пощастило з тим, що ми робимо, тому ми намагалися зробити все на належному рівні.

Чи виникали проблеми з цією роллю в процесі зйомок?

Фредді: я думаю, що Шон найскладніший персонаж, з тих, що я грав. Моєю найбільшою проблемою було те, що ми хотіли зобразити все якомога достовірніше. Мій герой, Шон, страждає аутизмом і мені треба було якомога краще передати це на екрані. Це була велика дослідницька робота, яку я ще ніколи не робив для інших ролей. Розуміючи, що у Шона є відхилення, і це та його частина, яка ніколи не зміниться, він постійно зростає і розвивається з часом. Ми працювали рфк за роком, щоб якось ... протидіяти або спростувати ідею про те, що якщо є подібне захворювання - це означає, що така людина не може рости і змінюватися як повноцінна особистість. Думаю, що ця роль була одночасно складною і натхненною, оскільки Шон завжди трансформується в новому середовищі. Він здатний навчити інших і ці «інші» вчаться у нього. Він не персонаж, який постійно є статичним, і я ціную те, що сценарій Девіда дозволив лінії мого персонажа розвиватися далі. Ми знайшли його на початку подорожі. Кожен сезон був чимось більшим для персонажа, якого ми досліджували, він кожен раз відкривався для нас по-новому.

Продовжуючи тему досліджень, ти розмовляв з людьми з цим синдромом, перш ніж зіграти свого персонажа?

Фредді: до того, як серіал з'явився, так - у людей, які мені дуже близькі, є цей синдром, і я знаю багатьох інших, у кого у родичів є аутизм, тому я знаю про цей стан не з чуток . Я б не сказав, що образ Шона перейняв риси знайомої мені людини. І одна з головних речей у цьому дослідженні - це усвідомлення того, що існує такий ... великий спектр: є не тільки один стан аутизму. І навіть Шон ніколи не зможе стати єдиним образом всіх тих, хто знаходиться у цьому стані, бо актор серіалу не зможе з граничною точністю зіграти людину з подібним відхиленням. Ми просто розповідаємо тільки одну індивідуальну історію і проживаємо життя конкретного героя разом з ним.

Це докорінно змінило твоє уявлення про аутизм, вірно?

Фредді: так

Чи отримав ти зворотний зв'язок від людей з таким синдромом, а, можливо, від родин, у яких є родичі-аутисти?

Фредді: так, і це прекрасно, найчастіше я отримував зворотний зв'язок від тих, хто перебуває в спеціалізованому співтоваристві, яке підтримує людей з цим синдромом, і ви знаєте, у мене були чудові бесіди з ними, і, очевидно, це вирізняє наш серіал серед інших. Необхідно відчувати особистий зв'язок з персонажем і його історією. Хоча знову ж таки, я думаю, що часто глядачі приєднуються до перегляду серіалу зовсім з різних причин, тому що життя головного героя здається їм дуже знайомим, але певна сторона Шона в цьому плані все одно дуже відрізняється. Я думаю, можна говорити про те, що тяжіння до персонажа з аутизмом є певним відображенням загальної світової тенденції не тільки в співтоваристві для аутистів, а й простих людей, які шукають позитивних і світлих емоцій. Я впевнений, що у кожній країні, як і в моїй, присутній негатив, який так легко і просто отримати, наприклад, при перегляді новин, тому наявність такого персонажа, як Шон, просто необхідний, щоб спробувати зрозуміти його особливості і прислухатися до нього, показати нам можливість нового шляху вперед. Усвідомлювати це - приємно.

Як ти думаєш, чому творці серіалу вирішили, що центральним персонажем серіалу буде хтось з подібним синдромом?

Фредді: я думаю, що в глобальному сенсі ця ідея говорить про те, що необхідно показувати різноманітність на екрані якомога частіше і з кращої сторони, і я думаю, що такий крок неймовірно важливий у сучасному світі. Я сподіваюсь, що історія Шона стане відправною точкою для обговорення і дослідження проблем аутизму, щоб зрозуміти це явище на високому рівні, а не просто на прикладі одного персонажу.

Мені здається, що ти поступово переходиш від дитячих ролей до робіт зовсім зрілого актора. Це досить рідкісне явище.

Фредді: напевно, мені пощастило. У певному сенсі я відчуваю, що телебачення було ідеальним майданчиком для мого дорослішання. У процесі зйомок серіалу «Мотель Бейтсів», звичайно, ти ростеш разом з серіалом, який знімався протягом 5 років. Я думаю, що Норман на початку серіалу був дитиною і слухняним сином, не можу сказати, що він був маленьким, але він не був і дорослим чоловіком. І, ймовірно, до кінця серіалу він став тим ... цей перехід на екрані майже один в один відбувався і в моєму житті поза екраном. «Хороший лікар», можливо, є продовженням цього шляху дорослішання і пошуку себе. Можливо, саме тому я не відчував, що є цей перехідний момент і я перестав шукати ролі свого віку. Перехід був природним, на відміну від того, як про це говорять ...Прокинувшись, він сказав: «Ось воно! Пора переходити до дорослих ролей».

Як ти дорослішав разом зі своїм героєм?

Фредді: В якому сенсі, перепрошую? Я думаю, що крім вивчення аутизму і спілкування з представниками цієї спільноти, Шон ... всі персонажі, яких ти граєш ... впливають на тебе певним чином. Я впевнений, що в мені є частина від Нормана Бейтса, яка залишиться зі мною назавжди. Але Шон, я думаю, робить з мене менш цинічну і більш життєрадісну людину, а також вчить бачити світ його очима. Британці, як ви знаєте, досить цинічні, це люди з сухим почуттям гумору, і тому Шон пом'якшує цю рису в мені.

Для тебе важливі нагороди?

Фредді: насправді це не те, що було моєю головною метою. Визнання, звичайно, прекрасно, наприклад, номінація «Золотий глобус» стала нашою великою спільною перемогою. Ці моменти хороші для всієї команди і всіх, хто працює над серіалом в цілому, щоб всім разом відсвяткувати подібну подію. Це зовсім не схоже на те, на що потрібно покладатися в першу чергу. Я думаю, що подібний підхід до справи дуже нестійкий, має бути щось ще, що дійсно веде всіх нас і змушує хвилюватися про цей світ і про свого персонажа - особливо це стосується серіалів, в якому ми робимо 20 епізодів протягом року - саме це стає центром нашого життя. Це не зйомки фільму, де є маленькі перерви, і ви можете відсторонитися від роботи на кілька місяців, а потім рухатися далі. Ви повинні знайти такий спосіб своєї участі в серіалі, щоб вашу роботу розглядали в довгостроковій перспективі.

Чи хочеш ти знятись в кіно?

Фредді: так, так, але завжди так мало часу. Я отримав роль у фільмі, який знімався в Іспанії, між перервами в зйомках другого і третього сезонів.

Де ще раз?

Фредді: В Мадриді. Фільм називається «Шлях вниз». Це щось на зразок фільму про пограбування. Фільм англійською мовою, але, десь 25% - іспанською. Я знявся разом з Луїсом Тосаром і Хосе Коронадо. Ймовірно, для англомовного ці імена не означають нічого, але в Іспанії - це видатні актори і мені пощастило попрацювати з ними.